• 532 777 302 Poniedziałek-Piątek: 9.30-18.00
  • sklep@oliwa.gr Realizacja zamówień
» Regulamin

Regulamin

REGULAMIN

1. Sklep internetowy "Greckie-delikatesy.pl" należy do firmy:

 

Grecja dla Ciebie

Pitus Małgorzata

ul. Izabelińska 3 B
05-126 Nieporęt

NIP: 751-124-73-43

 

REGON: 142088430

 

Numer konta: 90 2490 0005 0000 4500 6372 8631
Nazwa banku: Alior Bank S.A.

 

Firma wpisana do Ewidencji Działalności Gospodarczej przez Wójta Gminy Izabelin w 2009r.

 

Zalecany kontakt z firmą poprzez adres mailowy (przez całą dobę 7 dni w tygodniu): sklep@oliwa.gr lub telefonicznie w godz. 09-18 od poniedziałku do piątku pod numerem 532 777 302.

2. Niniejszy regulamin określa zasady dokonywania zakupów w Sklepie internetowym Greckie Delikatesy (zwanym dalej "Sklepem internetowym") za pośrednictwem witryny internetowej dostępnej pod adresami www.greckie-delikatesy.pl i greckiedelikatesy.pl .

3. Sklep internetowy oferuje zakupy przez Internet oraz organizuje ich dostarczenie pod wskazany przez Klienta adres.

4. Zamówienia w Sklepie internetowym mogą składać wyłącznie osoby pełnoletnie.

5. W celu złożenia zamówienia Klient wypełnia formularz umieszczony na stronie Sklepu internetowego, w tym przede wszystkim swoje dane osobowe (imię nazwisko, nr telefonu kontaktowego, preferowany rodzaj wysyłki lub odbioru osobistego), a następnie wybiera produkty oferowane w Sklepie internetowym poprzez wpisanie ilości w okienku zamówienia znajdującym się przy każdym z produktów.

6. Zamówienie złożone przez Klienta stanowi ofertę w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Sklep przesyła potwierdzenie przyjęcia do realizacji zamówienia drogą elektroniczną. Rozpoczęcie realizacji zamówienia może być uwarunkowane telefoniczną weryfikacją zamówienia. Prezentacja produktów na stronach Sklepu nie jest jednoznaczna z dostępnością tych produktów, a co za tym idzie z możliwością realizacji zamówienia.

7. Zamówienia można składać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

8. Ceny wszystkich produktów oraz koszty dostawy/przesyłki prezentowane na stronie Sklepu są cenami brutto (z wliczonym podatkiem VAT) wyrażonymi w złotych polskich (PLN).

 

9. Zamówienia złożone w Sklepie internetowym realizowane są tylko i wyłącznie na terenie Polski. Cennik dostaw i czas realizacji dotyczy tylko i wyłącznie wysyłki na terenie Polski.

10. Podane ceny są wiążące w momencie składania zamówienia przez Klienta.


11. Po otrzymaniu potwierdzenia prosimy o sprawdzenie czy wszystkie Państwa dane oraz produkty są zgodne z Państwa zamówieniem.


12. W przypadku braku zamówionego produktu, Sklep poinformuje o tym fakcie Klienta w przesłanym potwierdzeniu zamówienia.


13. Klient ma do wyboru następujące formy płatności:

- przelew bankowy na konto właściciela strony Sklepu (Grecja dla Ciebie, Pitus Małgorzata),

- płatności on-line poprzez system płatności internetowych Tpay.com (brak możliwości płatności kartą kredytową)

- płatność za pobraniem (należność za zamówienie uiszczana jest u kuriera doręczającego), maksymalna kwota pobrania to 1.000zł.


14. Koszt dostawy wynosi 20zł niezależnie od formy płatności. W przypadku zamówienia towarów za kwotę powyżej 350zł, przesyłka realizowana jest na koszt Sklepu. Niezależnie od wartości zamówienia, towar można także odebrać osobiście po wcześniejszym umówieniu terminu w siedzibie Sklepu w Nieporęcie pod Warszawą.

15. W celu otrzymania faktury VAT prosimy o podanie wszystkich danych niezbędnych do jej wystawienia w polu „Dodatkowe uwagi” podczas składania zamówienia.

 

16. Rabaty i zniżki. Greckie Delikatesy oferują następujące rabaty przyznawane od wielkości zamówienia:

- 3% przy zamówieniu za kwotę powyżej 1000zł,
- 5% przy zamówieniu za kwotę powyżej 2000zł,
- 7% przy zamówieniu za kwotę powyżej 3000zł.

Rabat przysługuje jedynie na te pozycje w zamówieniu, które nie są objęte promocją lub zniżką. Rabat jest przyznawany przy zamówieniach, w których formą płatności jest przelew bankowy (tradycyjny) lub płatność za pobraniem.

Rabat nie obowiązuje przy zamówieniach, które są opłacane przelewem on-line poprzez system płatności internetowych Tpay.com.

Wszystkie zamówienia na w/w kwoty objęte są bezpłatną przesyłką kurierską/dostawą na terenie Polski. W przypadku zamówień, których waga łączna przekracza 90kg, wysyłka towaru jest realizowana na palecie na koszt Greckich Delikatesów
. W przypadku wysyłki towaru na palecie jedyną formą płatności jest przedpłata na konto bankowe. Brak jest możliwości wysyłki za pobraniem.

 

17. Sklep internetowy nie posiadający stacjonarnego punktu sprzedaży, a wszystkie wpłaty za przesłany towar otrzymujący na firmowe konto bankowe jest zwolniony z obowiązku posiadania kasy fiskalnej, stąd brak paragonów w przesyłkach. Minister Rozwoju i Finansów w rozporządzeniu (z dnia 16 grudnia 2016r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących wydane na podstawie art. 111 ust. 8 ustawy o VAT – Dziennik Ustaw z 2016r., poz. 2177) zwolnił z obowiązku ewidencji transakcji przy użyciu kas rejestrujących dostawę towarów w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi), pod warunkiem, że dostawca towaru otrzyma w całości zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy podatnika lub na rachunek podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest członkiem), a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie czynności dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana (dane nabywcy, w tym jego adres). Na życzenie wystawiamy faktury VAT.

 

18. Zamówienia, w których znajdują się produkty z działu "Sery", są wysłane od poniedziałku do czwartku. Klient, który zamówił produkt z działu "Sery" zobowiązany jest do odbioru zamówienia przy pierwszej próbie doręczenia przez kuriera (w dniu kolejnym po nadaniu zamówienia przez Sklep).


19. W przypadku wyboru przesyłki kurierskiej prosimy o dokładne sprawdzenie paczki przy odbiorze. Przede wszystkim czy paczka nie jest uszkodzona bądź nie zostały naruszone taśmy oklejające. Jeśli są jakiekolwiek uszkodzenia paczki bądź zawartości należy w obecności kuriera spisać protokół szkody. Następnie oryginał protokołu należy przesłać na adres:

 

Grecja dla Ciebie

Pitus Małgorzata

ul. Izabelińska 3 B

05-126 Nieporęt


Dokument ten będzie podstawą do reklamacji w firmie kurierskiej.

 

20. W cenę przesyłki kurierskiej wliczone są dwie próby doręczenia zamówienia. Po dwóch nieudanych próbach doręczenia kurier zostawia awizo i paczka trafia do najbliższego punktu odbioru, gdzie czeka na odbiór przez Klienta przez 7 dni roboczych, a następnie jest odsyłana do Sklepu. Otrzymują Państwo również informację mailową o tym, że paczka trafiła do punktu odbioru wraz z adresem tego punktu oraz godzinami otwarcia. Odbiór paczki z takiego punktu odbioru jest możliwy po okazaniu dokumentu tożsamości.
Klient jest informowany na bieżąco o statusie swojego zakupu. Pierwszy e-mail wysyła firma kurierska w momencie przygotowania paczki przez Sklep, zanim jeszcze zostanie ona odebrana. Drugi e-mail Klient otrzymuje w momencie fizycznego zarejestrowania paczki w sortowni firmy kurierskiej.


21. Zamieszczone na stronie internetowej Sklepu internetowego informacje o sprzedawanych produktach takie jak: opis, skład, kaloryczność, waga opakowania, termin przydatności do spożycia i inne, pochodzą od producentów tych towarów. Sklep dokłada wszelkiej staranności by wszystkie te informacje były na bieżąco aktualizowane, jednak nie ponosi odpowiedzialności za ich niezgodność ze stanem faktycznym. Prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na opakowaniu przed użyciem każdego z produktów.


22. Klient dokonujący zakupu jako konsument (tj. jako osoba fizyczna, która nabywa towar w celu niezwiązanym z działalnością gospodarczą), który zawarł umowę na odległość za pośrednictwem Sklepu internetowego może od tej umowy odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie lub drogą elektroniczną na adres: sklep@oliwa.gr w terminie 14 (czternastu) dni od dnia wydania (dostarczenia) mu towaru stanowiącego przedmiot tej umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie do sklepu internetowego, przed upływem tego terminu, odpowiedniego oświadczenia klienta. W razie skutecznego odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony ze wszelkich zobowiązań. Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy (oświadczenie to należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy):

Grecja dla Ciebie Pitus Małgorzata, ul. Izabelińska 3B, 05-126 Nieporęt

Ja [imię, nazwisko kupującego] niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy: [nazwy kupionych przedmiotów].
Data zawarcia umowy to [data], data odbioru przedmiotów [data] .
Imię i nazwisko: [imię i nazwisko kupującego]
Adres: [adres kupującego]
Data: [data odstąpienia od umowy]
Podpis: [tylko jeżeli formularz jest wysyłany w wersji papierowej]

Koszt zwrotu rzeczy w przypadku odstąpienia od umowy:

W przypadku odstąpienia od Umowy Sklep internetowy nie ponosi kosztu odesłania towaru.

Brak możliwości odstąpienia od umowy:

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość (zakup w Sklepie internetowym) nie przysługuje Klientowi w odniesieniu do umów:
 

- w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
- w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

Jeśli więc zakupiony przez Państwa w Sklepie internetowym produkt spożywczy lub/i kosmetyczny zostanie otwarty, nie przysługuje Państwu prawo odstąpienia od umowy zakupu i zwrot towaru.

Możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz dostęp do tych procedur:

Kupujący będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w Warszawie. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów, znajdują się pod następującym adresem: http://www.uokik.gov.pl, w zakładce „Rozstrzyganie sporów konsumenckich”.

 

Sklep internetowy niezwłocznie po otrzymaniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy potwierdzi fakt jego otrzymania drogą elektroniczną.

 

Zwrot towaru przez Klienta powinien nastąpić niezwłocznie, wraz z wysłaniem oświadczenia o odstąpieniu albo oddzielnie - nie później jednak niż w terminie 14 (czternastu) dni kalendarzowych od dnia, w którym odstąpił od umowy.  Zwrot zostanie przez sprzedawcę przyjęty tylko wtedy, gdy zakupiony produkt spożywczy lub/i znajduje się w stanie niezmienionym, nie nosi śladów użycia ani nie został w żaden sposób uszkodzony. Zwracany towar należy bezpiecznie zapakować i przesłać na adres firmowy:


Grecja dla Ciebie

Pitus Małgorzata

ul. Izabelińska 3 B

05-126 Nieporęt

Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odesłanych za pobraniem. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi.
 

23. Sklep dokonuje zwrotu należności za zwrócony towar (cena towaru oraz koszty dostawy, jeśli wystąpiły w momencie zakupu) w ciągu 14 (czternastu) dni kalendarzowych przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył Klient, chyba, że Klient wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.


24. Wszelkie autorskie prawa majątkowe do treści i zdjęć zawartych na stronie Sklepu internetowego należą do firmy Grecja dla Ciebie Pitus Małgorzata i podlegają ochronie prawnej.


25. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie Sklepu internetowego jest dopuszczalne tylko i wyłącznie na własny użytek Klienta. Kopiowanie, przekazywanie dalej, drukowanie lub udostępnianie osobom trzecim treści i zdjęć zawartych na stronie Sklepu jest zabronione.


26. Wypełniając formularz zamówienia Klient wyraża zgodę na przetwarzanie przez firmę Grecja dla Ciebie Pitus Małgorzata jego danych osobowych w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia, wysyłki, optymalizacji oferty oraz komunikacji z Klientem.


27. Właściciel Sklepu jest Administratorem Danych Osobowych Klienta i zobowiązuje się do ochrony i zabezpieczenia tych danych przed nieuprawnionym dostępem osób trzecich. Sprzedawca zobowiązuje się do przetwarzania i wykorzystywania gromadzonych danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883) oraz niniejszym Regulaminem.

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, promocjach i wyprzedażach. Zapisując się do newslettera akceptujesz regulamin.

 

Używamy ciasteczek (plików cookies), dzięki czemu nasz sklep może działać lepiej - dowiedz się więcej
OK