• 532 777 302 Poniedziałek-Piątek: 9.30-18.00
  • info@greckie-delikatesy.pl Realizacja zamówień
Strona główna » Oliwy z Krety

Oliwy z Krety

Oliwy z Krety
Z racji, że to Kreta ma najdłuższą tradycję związaną z uprawą i przetwarzaniem oliwek, drzewa oliwne zajmują szczególne i wyjątkowe miejsce w kulturze lokalnej społeczności. Ich uprawa i zbiór oliwek wciąż prowadzone są w zgodzie z wielowiekową tradycją - ręczny zbiór oliwek, proces tłoczenia rozpoczyna się już po ok. dwóch godzinach od zbioru, tłoczenie ma miejsce w niewielkich tłoczniach rozsianych po gajach oliwnych. Ok. 82% oliwy produkowanej w Grecji to oliwa Extra Virgin - żaden z producentów oliwy z innych krajów nie może pochwalić się takim wynikiem. Grecy spożywają jej również najwięcej na świecie - 26l rocznie na osobę.
Wszystkie oliwy z Krety, które znajdują się w naszej ofercie zostały przez na osobiście wybrane spośrod kilkudziesięciu największych producentów. Staramy się być obecni każdej zimy przy zbiorach oliwek i tłoczeniu naszej Oliwy od Chłopa. 
Proponujemy Państwu oliwy zarówno z Krety zachodniej (okolice Chanii, Kolimvari i Rethymnonu) jak i Krety wschodniej na czele z najsłynniejszą grecką oliwą - Sitią 0.3.
Wszystkie oferowane przez nas oliwy są oliwami Extra Virgin, więc nie są oliwami rafinowanymi. 

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko promocje

Newsletter

Używamy ciasteczek (plików cookies), dzięki czemu nasz sklep może działać lepiej - dowiedz się więcej
OK