• 532 777 302 Poniedziałek-Piątek: 9.30-18.00
  • info@greckie-delikatesy.pl Realizacja zamówień
Strona główna » Oliwy z Krety

Oliwy z Krety

Oliwy z Krety
Z racji, że to Kreta ma najdłuższą tradycję związaną z uprawą i przetwarzaniem oliwek, drzewa oliwne zajmują szczególne i wyjątkowe miejsce w kulturze lokalnej społeczności. Ich uprawa i zbiór oliwek wciąż prowadzone są w zgodzie z wielowiekową tradycją - ręczny zbiór oliwek, proces tłoczenia rozpoczyna się już po ok. dwóch godzinach od zbioru, tłoczenie ma miejsce w niewielkich tłoczniach rozsianych po gajach oliwnych. Ok. 82% oliwy produkowanej w Grecji to oliwa Extra Virgin - żaden z producentów oliwy z innych krajów nie może pochwalić się takim wynikiem. Grecy spożywają jej również najwięcej na świecie - 26l rocznie na osobę.
Wszystkie oliwy z Krety, które znajdują się w naszej ofercie zostały przez na osobiście wybrane spośrod kilkudziesięciu największych producentów. Staramy się być obecni każdej zimy przy zbiorach oliwek i tłoczeniu naszej Oliwy od Chłopa. 
Proponujemy Państwu oliwy zarówno z Krety zachodniej (okolice Chanii, Kolimvari i Rethymnonu) jak i Krety wschodniej na czele z najsłynniejszą grecką oliwą - Sitią 0.3.

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko promocje

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, promocjach i wyprzedażach.

Używamy ciasteczek (plików cookies), dzięki czemu nasz sklep może działać lepiej - dowiedz się więcej
OK