• 532 777 302 Poniedziałek-Piątek: 9.30-18.00
  • info@greckie-delikatesy.pl Realizacja zamówień
Strona główna » Aktualności » Oliwy ze zbiorów 2019/2020 już w sprzedaży!

Oliwy ze zbiorów 2019/2020 już w sprzedaży!

Szanowni Państwo,

Z ogromną przyjemnością informujemy, że świeże oliwy ze zbiorów grudzień 2019r. i styczeń 2020r. są już dostępne w Greckich Delikatesach. Są to: oliwa Kropla Krety dostępna w trzech wielkościach 750ml, 3l i 5l; oliwa Sitia 0.3 dostępna w 3 wielkościach: w puszkach 1l, 3l i 5l, oliwa organiczna Krya w butelkach 500ml i puszkach 5l oraz Oliwa od Chłopa w puszkach 1l i 3l. Oliwa od Chłopa w butelkach 750ml została wyprzedana pierwszego dnia, ale powróci do oferty na początku lutego.

W tym sezonie gaje oliwne z oliwkami przeznaczonymi na oliwę na terenie całej Grecji przeżywają trudny okres z powodu nietypowo obfitych opadów deszczu tuż przed samymi zbiorami oraz ataku insektów niszczących oliwki. Spowodowało to, że oliwa tłoczona z oliwek z gajów oliwnych położonych na obszarach nizinnych ma wysoką kwasowość, bardzo często przekraczającą 1%, co dyskwalifikuje ją jako oliwę Extra Virgin, gdyż ta musi mieć kwasowość niższą niż 0,8%. Uczuliliśmy naszych producentów, by przeznaczyli dla nas oliwę najwyższej jakości, której w tym sezonie w Grecji jest bardzo mało.

Oliwy, które Państwu proponujemy pochodzą z gajów położonych na wzgórzach, tam gdzie układ korzeniowy drzew oliwnych nie zostaje uszkadzany przez stojącą wodę, odsetek drzew zainfekowanych przez insekty jest najmniejszy.

Kwasowość dla oliwy Kropla Krety wynosi 0,45%.
Kwasowość dla oliwy Kropla Krety Mediterranean wynosi 0,35%.
Kwasowość dla oliwy Sitia 0.3 i Oliwy od Chłopa wynosi 0,3%.

Oliwa ze świeżych zbiorów jest aromatyczna, wyrazista w smaku i ma wyczuwalną goryczkę pod koniec smakowania. Nie jest to jednak uczucie palące i utrzymujące się na dłużej. Oliwa od Chłopa jest mętna z drobinkami oliwek – dokonała do spożywania na zimno.

Ten weekend spędzamy smakując i testując tegoroczne zbiory. Wszystkie oliwy z poprzedniego zbioru zostały przecenione.

Zapraszamy do zakupów!

Zespół Greckich Delikatesów


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, promocjach i wyprzedażach.

Używamy ciasteczek (plików cookies), dzięki czemu nasz sklep może działać lepiej - dowiedz się więcej
OK