Strona główna » Regulamin

Regulamin

Grecja dla Ciebie Małgorzata Pitus

ul. Klonowa 15 B
05-126 Stanisławów Pierwszy

 

NIP: 751-124-73-43

 

REGON: 142088430

 

Numer konta: 90 2490 0005 0000 4500 6372 8631
Nazwa banku: Alior Bank S.A.

 

Firma wpisana do Ewidencji Działalności Gospodarczej przez Wójta Gminy Izabelin w 2009r.

 

Zalecany kontakt z firmą poprzez adres mailowy (przez całą dobę 7 dni w tygodniu): info@greckie-delikatesy.pl lub telefonicznie w godz. 09-18 od poniedziałku do piątku pod numerem 532 777 302.

2. Niniejszy regulamin określa zasady dokonywania zakupów w Sklepie internetowym Greckie Delikatesy (zwanym dalej "Sklepem internetowym") za pośrednictwem witryny internetowej dostępnej pod adresami www.greckie-delikatesy.pl i greckiedelikatesy.pl .

3. Sklep internetowy oferuje zakupy przez Internet oraz organizuje ich dostarczenie pod wskazany przez Klienta adres.

4. Zamówienia w Sklepie internetowym mogą składać wyłącznie osoby pełnoletnie.

5. W celu złożenia zamówienia Klient wypełnia formularz umieszczony na stronie Sklepu internetowego, w tym przede wszystkim swoje dane osobowe (imię i nazwisko, nr telefonu kontaktowego, preferowany rodzaj wysyłki lub odbioru osobistego), a następnie wybiera produkty oferowane w Sklepie internetowym poprzez wpisanie ilości w okienku zamówienia znajdującym się przy każdym z produktów.

6. Zamówienie złożone przez Klienta stanowi ofertę w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Sklep przesyła potwierdzenie przyjęcia do realizacji zamówienia drogą elektroniczną. Rozpoczęcie realizacji zamówienia może być uwarunkowane telefoniczną weryfikacją zamówienia. Prezentacja produktów na stronach Sklepu nie jest jednoznaczna z dostępnością tych produktów, a co za tym idzie z możliwością realizacji zamówienia.

7. Zamówienia można składać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

8. Ceny wszystkich produktów oraz koszty dostawy/przesyłki prezentowane na stronie Sklepu są cenami brutto (z wliczonym podatkiem VAT) wyrażonymi w złotych polskich (PLN).

9. Zamówienia złożone w Sklepie internetowym realizowane są tylko i wyłącznie na terenie Polski. Cennik dostaw i czas realizacji dotyczy tylko i wyłącznie wysyłki na terenie Polski.

10. Podane ceny są wiążące w momencie składania zamówienia przez Klienta.


11. Czas realizacji zamówień przez Sklep wynosi aktualnie 3 dni roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty za złożone zamówienie lub od momentu otrzymania zamówienia z płatnością pobraniową. Wysyłka zamówień za pośrednictwem kuriera DHL i InPost odbywa się od poniedziałku do czwartku. Czas doręczenia zamówień przez firmę kurierską wynosi 1-3 dni robocze. Wysyłka zamówień do paczkomatów InPost odbywa się od poniedziałku do piątku. Paczki nadawane przez Sklep w piątki realizowane są w usłudze weekendowej, czyli firma InPost dostarcza je do paczkomatów w soboty i niedziele. Nie prowadzimy wysyłki w piątki przed "długimi weekendami".


12. W przypadku braku zamówionego produktu, Sklep poinformuje o tym fakcie Klienta w przesłanym potwierdzeniu zamówienia.


13. Klient ma do wyboru następujące formy płatności:

- przelew bankowy na konto właściciela strony Sklepu (Grecja dla Ciebie, Pitus Małgorzata),

- płatności on-line poprzez system płatności internetowych Tpay.com (możliwość płatności kartą kredytową),

- płatność za pobraniem (należność za zamówienie uiszczana jest u kuriera doręczającego), maksymalna kwota pobrania to 1.000zł.


14. Koszty dostawy wynoszą:

- 20zł przy wyborze dostawy firmą kurierską DHL (mechaniczne sortowanie taśmowe - co oznacza, że przy przesyłkach, w których znajdują się puszki z oliwą, ze względu na ciężar przesyłki oraz nierównomierny rozkład ciężaru paczki, puszki mogą ulec wgnieceniu bez szkody dla ich zawartości, czyli oliwy), dwie próby doręczenia.


- 45zł przy wyborze dostawy firmą kurierską DHL (sortowanie ręczne w firmie kurierskiej) - zalecane przy paczkach z oliwą w metalowych opakowaniach, gdy zależy Państwu na puszkach bez wgnieceń) za każdą paczkę do 30kg.

 

- 15zł przy wyborze dostawy firmą kurierską Inpost (mechaniczne sortowanie taśmowe - co oznacza, że przy przesyłkach, w których znajdują się puszki z oliwą, ze względu na ciężar przesyłki oraz nierównomierny rozkład ciężaru paczki, puszki mogą ulec wgnieceniu bez szkody dla ich zawartości, czyli oliwy), jedna próba doręczenia w miesiącach listopad, grudzień - w pozostałych miesiącach dwie próby doręczenia w cenie. Po nieudanej próbie doręczenia kurier pozostawia pod adresem doręczenia informację (tzw. awizo) lub powiadomi wiadomością Sms lub e-mail Odbiorcę o tym, ze może on odebrać przesyłkę w ciągu kolejnych 3 dni roboczych we wskazanym w powyższej informacji lub w powiadomieniu, miejscu i czasie.

 

- 9zł przy wyborze paczkomatu Inpost (ta forma dostawy jest dostępna wyłącznie po przedpłacie na konto firmowe lub poprzez płatność on-line poprzez system płatności internetowych Tpay.com (brak możliwości płatności kartą kredytową)). Ta forma wysyłki jest dostępna dla przesyłek o wadze do 20kg. Przy cięższych zamówieniach system podzieli zamówienie na przesyłki i za każdą zostanie naliczona opłata 9zł. Ta forma przesyłki nie jest zalecana do zamówień, w których znajdują się sery – w przypadku wyboru tej formy przesyłki przy zamówieniu, w którym znajdują się sery, Zamawiający bierze na siebie ryzyko ich uszkodzenia wskutek niewłaściwego przechowywania przesyłki lub jej zbyt późnego dostarczenia.

 

W przypadku zamówienia towarów za kwotę powyżej 500zł, przesyłka kurierska DHL i Inpost (automatyczne sortowanie taśmowe) oraz przesyłka do paczkomatów o wadze do  20kg realizowana jest na koszt Sklepu. Przy wyborze ręcznego sortowania w magazynach firmy kurierskiej obowiązuje opłata 45zł za każdą przesyłkę do 30kg i jej wielokrotność w zależności od wagi przesyłki, niezależnie od wartości zamówienia.
Sortowanie ręczne w magazynie Greckich Delikatesów otrzymują Państwo bezpłatnie do każdego zamówienia niezależnie od jego wielkości i ciężaru.
Każde zamówienie można także odebrać osobiście po wcześniejszym umówieniu terminu w siedzibie firmy w Stanisławowie Pierwszym pod Warszawą.


W przypadku wybrania innej niż zalecana forma wysyłki (sortowanie ręczne) zwiększa się prawdopodobieństwo otrzymania puszek z wgnieceniami. Wybierając niezalecaną formę wysyłki (mechaniczne sortowanie taśmowe) dopuszczają Państwo możliwość otrzymania puszek z wgnieceniami.

Przesyłki o nierównomiernym rozkładzie ciężaru, które zawierają płyny, są delikatniejsze niż szkło czy ceramika i są traktowane jako „przesyłka niestandardowa” przez firmy kurierskie, która podlega opłacie 45zł za taką przesyłkę.

 

Nasze paczki pakujemy bardzo solidnie, ale prawa fizyki są silniejsze, więc jeśli paczka w sortowaniu mechanicznym spada z wysokości 1,5m (takie są wysokości pomiędzy pasami rozdzielającymi na regiony w firmach kurierskich) to właśnie ze względu na płynną zawartość, która nie wypełnia puszki w blisko 100%, dochodzi w wgnieceń. Żadne opakowanie zewnętrzne nie ochroni takiej paczki, gdyż siły działają od wewnątrz – następuje zassanie puszki metalowej przez gwałtowny ruch płynu.

 

Puszka jest zalecana jako opakowanie na czas transportu, lecz nie powinno się w niej przechowywać oliwy po jej otwarciu, gdyż z każdym użyciem zwiększa się ilość powietrza w puszce co przyśpiesza proces utleniania się oliwy. Po otwarciu puszki zalecamy przelanie jej zawartości do ciemnych opakowań szklanych, np. butelek 500ml lub 750ml.


15. W przypadku zamówień złożonych telefonicznie lub mailowo, czyli poza system Sklepu, wszystkie wysyłki realizowane są domyślnie poprzez firmę kurierską Inpost, chyba że klient wyraźnie wskaże inną dostępną w Sklepie formę wysyłki.

 

16. Rabaty i zniżki. Greckie Delikatesy oferują następujące rabaty przyznawane od wielkości zamówienia:

- 3% przy zamówieniu za kwotę powyżej 1000zł,
- 5% przy zamówieniu za kwotę powyżej 2000zł,
- 7% przy zamówieniu za kwotę powyżej 3000zł.

Rabat przysługuje jedynie na te pozycje w zamówieniu, które nie są objęte promocją lub zniżką. Rabat jest przyznawany przy zamówieniach, w których formą płatności jest przelew bankowy (tradycyjny) lub płatność za pobraniem.

Rabat nie obowiązuje przy zamówieniach, które są opłacane przelewem on-line poprzez system płatności internetowych Tpay.com.

Wszystkie zamówienia na w/w kwoty objęte są bezpłatną przesyłką kurierską/dostawą na terenie Polski (automatyczne sortowanie taśmowe). W przypadku, gdy wybierają Państwo usługę sortowania ręcznego w firmie kurierskiej obowiązuje opłata 45zł za każdą przesyłkę do 30kg. W przypadku zamówień, których waga łączna przekracza 90kg, wysyłka towaru jest realizowana na palecie na koszt Greckich Delikatesów. W przypadku wysyłki towaru na palecie jedyną formą płatności jest przedpłata na konto bankowe. Brak jest możliwości wysyłki za pobraniem.

17. Zamówienia, w których znajdują się produkty z działu "Sery", są wysłane od poniedziałku do czwartku. Klient, który zamówił produkt z działu "Sery" zobowiązany jest do odbioru zamówienia przy pierwszej próbie doręczenia przez kuriera (w dniu kolejnym po nadaniu zamówienia przez Sklep).


18. W przypadku wyboru przesyłki kurierskiej jako formy dostawy, prosimy o dokładne sprawdzenie paczki przy odbiorze. Przede wszystkim czy paczka nie jest uszkodzona bądź nie zostały naruszone taśmy oklejające. Jeśli są jakiekolwiek uszkodzenia paczki bądź zawartości należy w obecności kuriera spisać protokół szkody. Następnie oryginał protokołu należy przesłać na adres:

Grecja dla Ciebie

Małgorzata Pitus

ul. Klonowa 15 B

05-126 Stanisławów Pierwszy


Dokument ten będzie podstawą do reklamacji w firmie kurierskiej. 
 

19. W cenę przesyłki kurierskiej wliczone są dwie próby doręczenia zamówienia. Po dwóch nieudanych próbach doręczenia kurier zostawia awizo i paczka trafia do najbliższego punktu odbioru, gdzie czeka na odbiór przez Klienta przez 7 dni roboczych, a następnie jest odsyłana do Sklepu. Otrzymują Państwo również informację mailową o tym, że paczka trafiła do punktu odbioru wraz z adresem tego punktu oraz godzinami otwarcia. Odbiór paczki z takiego punktu odbioru jest możliwy po okazaniu dokumentu tożsamości.
Klient jest informowany na bieżąco o statusie swojego zakupu. Pierwszy e-mail wysyła firma kurierska w momencie przygotowania paczki przez Sklep, zanim jeszcze zostanie ona odebrana. Drugi e-mail Klient otrzymuje w momencie fizycznego zarejestrowania paczki w sortowni firmy kurierskiej.

20. Zamieszczone na stronie internetowej Sklepu internetowego informacje o sprzedawanych produktach takie jak: opis, skład, kaloryczność, waga opakowania, termin przydatności do spożycia i inne, pochodzą od producentów tych towarów. Sklep dokłada wszelkiej staranności by wszystkie te informacje były na bieżąco aktualizowane, jednak nie ponosi odpowiedzialności za ich niezgodność ze stanem faktycznym. Prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na opakowaniu przed użyciem każdego z produktów.

 

21. Klient dokonujący zakupu jako konsument (tj. jako osoba fizyczna, która nabywa towar w celu niezwiązanym z działalnością gospodarczą), który zawarł umowę na odległość za pośrednictwem Sklepu internetowego może od tej umowy odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie lub drogą elektroniczną na adres: info@greckie-delikatesy.pl w terminie 14 (czternastu) dni od dnia wydania (dostarczenia) mu towaru stanowiącego przedmiot tej umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie do sklepu internetowego, przed upływem tego terminu, odpowiedniego oświadczenia klienta. W razie skutecznego odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony ze wszelkich zobowiązań. Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy (oświadczenie to należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy):

Grecja dla Ciebie Małgorzata Pitus, ul. Klonowa 15 B, 05-126 Stanisławów Pierwszy

Ja [imię, nazwisko kupującego] niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy: [nazwy kupionych przedmiotów].
Data zawarcia umowy to [data], data odbioru przedmiotów [data] .
Imię i nazwisko: [imię i nazwisko kupującego]
Adres: [adres kupującego]
Data: [data odstąpienia od umowy]
Podpis: [tylko jeżeli formularz jest wysyłany w wersji papierowej]

Koszt zwrotu rzeczy w przypadku odstąpienia od umowy:

W przypadku odstąpienia od Umowy Sklep internetowy nie ponosi kosztu odesłania towaru.

Brak możliwości odstąpienia od umowy:

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość (zakup w Sklepie internetowym) nie przysługuje Klientowi w odniesieniu do umów:

- w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
- w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

Jeśli więc zakupiony przez Państwa w Sklepie internetowym produkt spożywczy lub/i kosmetyczny zostanie otwarty, nie przysługuje Państwu prawo odstąpienia od umowy zakupu i zwrot towaru.

Możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz dostęp do tych procedur:

Kupujący będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w Warszawie. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów, znajdują się pod następującym adresem: http://www.uokik.gov.pl, w zakładce „Rozstrzyganie sporów konsumenckich”.

 

Sklep internetowy niezwłocznie po otrzymaniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy potwierdzi fakt jego otrzymania drogą elektroniczną.

 

Zwrot towaru przez Klienta powinien nastąpić niezwłocznie, wraz z wysłaniem oświadczenia o odstąpieniu albo oddzielnie - nie później jednak niż w terminie 14 (czternastu) dni kalendarzowych od dnia, w którym odstąpił od umowy. Zwrot zostanie przez sprzedawcę przyjęty tylko wtedy, gdy zakupiony produkt spożywczy lub/i znajduje się w stanie niezmienionym, nie nosi śladów użycia ani nie został w żaden sposób uszkodzony. Zwracany towar należy bezpiecznie zapakować i przesłać na adres firmowy:


Grecja dla Ciebie

Małgorzata Pitus

ul. Klonowa 15 B

05-126 Stanisławów Pierwszy

Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odesłanych za pobraniem. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi.

22. Sklep dokonuje zwrotu należności za zwrócony towar (cena towaru oraz koszty dostawy, jeśli wystąpiły w momencie zakupu) w ciągu 14 (czternastu) dni kalendarzowych przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył Klient, chyba, że Klient wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.


23. Wszelkie autorskie prawa majątkowe do treści i zdjęć zawartych na stronie Sklepu internetowego należą do firmy Grecja dla Ciebie Pitus Małgorzata i podlegają ochronie prawnej.


24. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie Sklepu internetowego jest dopuszczalne tylko i wyłącznie na własny użytek Klienta. Kopiowanie, przekazywanie dalej, drukowanie lub udostępnianie osobom trzecim treści i zdjęć zawartych na stronie Sklepu jest zabronione.


25. Wypełniając formularz zamówienia Klient wyraża zgodę na przetwarzanie przez firmę Grecja dla Ciebie Pitus Małgorzata jego danych osobowych w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia, wysyłki, optymalizacji oferty oraz komunikacji z Klientem.


26. Ochrona danych osobowych

PRZETWARZANIE DANYCH W ZWIĄZKU Z KORZYSTANIEM ZE SKLEPU GRECKIE-DELIKATESY.PL

W związku z korzystaniem przez Klienta ze Sklepu Administrator zbiera dane w zakresie niezbędnym do realizacji Zamówienia oraz aktywności Użytkownika w Sklepie. Poniżej zostały opisane szczegółowe zasady oraz cele przetwarzania danych osobowych gromadzonych podczas korzystania przez Klienta ze Sklepu.

CELE ORAZ PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA DANYCH W SKLEPIE

Korzystanie ze sklepu www.greckie-delikatesy.pl

Dane osobowe wszystkich osób korzystających ze Sklepu (w tym adres IP lub inne identyfikatory oraz informacje gromadzone za pośrednictwem plików cookies lub innych podobnych technologii), a nie będących zarejestrowanymi Użytkownikami (tj. osoby nie posiadające konta w Sklepie) przetwarzane są przez Administratora:

 • w celach analitycznych i statystycznych – podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO), polegający na prowadzeniu analiz aktywności Użytkowników, a także ich preferencji, w celu poprawy stosowanych funkcjonalności i świadczonych usług;
 • w celu ewentualnego ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami – podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO) polegający na ochronie swoich praw.

Rejestracja w Serwisie

Osoby, które dokonują rejestracji w Sklepie, proszone są o podanie danych niezbędnych do utworzenia i obsługi konta. Ponadto, w celu ułatwienia obsługi, Użytkownik może podać dodatkowe dane - takie dane można w każdej chwili usunąć. Podanie danych oznaczonych jako obowiązkowe jest wymagane w celu założenia i obsługi konta, a ich niepodanie skutkuje brakiem możliwości założenia konta. Podanie pozostałych danych jest dobrowolne.

Dane osobowe są przetwarzane:

 • w celu świadczenia usług związanych z prowadzeniem i obsługą konta w Sklepie – podstawą prawną przetwarzania jest niezbędność przetwarzania do wykonania umowy (art. 6 ust. 1 lit. b) RODO), a w zakresie danych podanych dobrowolnie – podstawą prawną przetwarzania jest zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a) RODO);
 • w celach analitycznych i statystycznych – podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO), polegający na prowadzeniu analiz aktywności Użytkowników w Sklepie i sposobu korzystania z konta, a także ich preferencji, w celu poprawy stosowanych funkcjonalności;
 • w celu ewentualnego ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami – podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO) polegający na ochronie swoich praw;

Reklama

Administrator przetwarza dane osobowe Użytkowników dla celów marketingowych w związku z kierowaniem do Użytkowników reklamy, w tym reklamy kontekstowej (tj. reklamy, która nie jest dopasowana do preferencji Użytkownika). Przetwarzanie danych osobowych w tym celu odbywa się w związku z realizacją prawnie uzasadnionego interesu administratora (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Newsletter

Osobom, które w tym celu podały swój adres e-mail, Administrator świadczy usługę newslettera. Podanie danych jest wymagane w celu świadczenia usługi newslettera, a ich niepodanie skutkuje brakiem możliwości jego wysyłki. Dane osobowe są przetwarzane:

 • w celu świadczenia usługi wysyłki newslettera – podstawą prawną przetwarzania jest niezbędność przetwarzania do wykonania umowy (art. 6 ust. 1 lit. b) RODO);
 • w przypadku kierowania do Użytkownika treści marketingowych w ramach newslettera – podstawą prawną przetwarzania, w tym profilowania jest uzasadniony interes Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO), w związku z wyrażoną zgodą na otrzymywanie newslettera;
 • w celach analitycznych i statystycznych – podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora, (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO) polegający na prowadzeniu analiz aktywności Użytkowników w Sklepie, w celu doskonalenia stosowanych funkcjonalności;
 • w celu ewentualnego ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami – podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

 

PLIKI COOKIES ORAZ PODOBNA TECHNOLOGIA

Pliki cookies, czyli małe pliki tekstowe, instalowane na urządzeniu Użytkownika, przeglądającego ofertę Sklepu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. W niniejszej Polityce informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii wykorzystywanych w ramach Sklepu.

Cookies „serwisowe”

Administrator wykorzystuje tzw. cookies serwisowe przede wszystkim w celu dostarczania Użytkownikowi usług świadczonych drogą elektroniczną oraz poprawy jakości tych usług. W związku z tym Administrator korzysta z plików cookies, przechowując informacje lub uzyskując dostęp do informacji już przechowywanych w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym Użytkownika (komputer, telefon, tablet itp.). Pliki cookies wykorzystywane w tym celu obejmują:

 • pliki cookies z danymi wprowadzanymi przez Użytkownika (identyfikator sesji) na czas trwania sesji (ang. user input cookies);
 • uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania na czas trwania sesji (ang. authentication cookies);
 • pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania (ang. user centric security cookies);
 • sesyjne pliki cookies odtwarzaczy multimedialnych (np. pliki cookies odtwarzacza flash), na czas trwania sesji (ang. multimedia player session cookies);
 • trwałe pliki cookies służące do personalizacji interfejsu Użytkownika, na czas trwania sesji lub nieco dłużej (ang. user interface customization cookies),
 • pliki cookies służące do monitorowania ruchu na stronie internetowej, tj. analityki danych.

OKRES PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Okres przetwarzania danych przez Administratora zależy od rodzaju świadczonej usługi i celu przetwarzania. Co do zasady dane przetwarzane są przez okres lat 10 od daty zrealizowania zamówienia, albo do czasu wycofania wyrażonej zgody lub zgłoszenia skutecznego sprzeciwu względem przetwarzania danych w przypadkach, gdy podstawą prawną przetwarzania danych jest uzasadniony interes Administratora. Okres przetwarzania danych może być przedłużony w przypadku, gdy przetwarzanie jest niezbędne do ustalenia, dochodzenia lub obrony przed ewentualnymi roszczeniami, a po tym okresie, jedynie w przypadku i w zakresie, w jakim będą wymagać tego przepisy prawa. Po upływie okresu przetwarzania, dane są trwale usuwane.

UPRAWNIENIA UŻYTKOWNIKA

Użytkownikowi przysługuje prawo do: dostępu do treści danych oraz żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. W zakresie, w jakim dane Użytkownika przetwarzane są na podstawie zgody, można ją wycofać w dowolnym momencie kontaktując się z Administratorem.

Prawo do sprzeciwu

Użytkownik ma prawo w dowolnym momencie wnieść sprzeciw wobec przetwarzania jego danych dla celów marketingu bezpośredniego, w tym profilowania, jeśli przetwarzanie odbywa się w związku z uzasadnionym interesem Administratora.

Użytkownik ma także prawo w dowolnym momencie wnieść sprzeciw wobec przetwarzania jego danych z przyczyn związanych z jego szczególną sytuacją w przypadkach, gdy postawą prawną przetwarzania danych jest uzasadniony interes Administratora (np. w związku z realizacją celów analitycznych i statystycznych).

ODBIORCY DANYCH

W związku z realizacją zamówień dane osobowe będą ujawniane zewnętrznym podmiotom, w tym w szczególności dostawcom odpowiedzialnym za obsługę systemów informatycznych służących do świadczenia usług, podmiotom, takim jak banki i operatorzy płatności oraz kurierzy (w związku z realizacją zamówienia). Administrator zastrzega sobie prawo ujawnienia informacji dotyczących Użytkownika właściwym organom bądź osobom trzecim, które zgłoszą żądanie udzielenia takich informacji, w oparciu o odpowiednią podstawę prawną oraz zgodnie z przepisami obowiązującego prawa.

BEZPIECZEŃSTWO DANYCH OSOBOWYCH

Administrator na bieżąco prowadzi analizę ryzyka w celu zapewnienia, że dane osobowe przetwarzane są przez niego w sposób bezpieczny, zapewniający przede wszystkim, że dostęp do danych mają jedynie osoby upoważnione i jedynie w zakresie, w jakim jest to niezbędne ze względu na wykonywane przez nie zadania. Administrator dba o to, by wszystkie operacje na danych osobowych były rejestrowane i dokonywane jedynie przez uprawnionych pracowników i współpracowników. Administrator podejmuje wszelkie niezbędne działania, by także jego podwykonawcy i inne podmioty współpracujące dawały gwarancję stosowania odpowiednich środków bezpieczeństwa w każdym przypadku, gdy przetwarzają dane osobowe na zlecenie Administratora.

DANE KONTAKTOWE

Kontakt z Administratorem jest możliwy poprzez adres e-mail: sklep@greckie-delikatesy.pl lub pisemnie na adres Grecja dla Ciebie Małgorzata Pitus, ul. Klonowa 15 B, 05-126 Stanisławów Pierwszy

Najlepsze promocje

Ostatnio przeglądane

Brak danych do wyświetlenia
Używamy ciasteczek (plików cookies), dzięki czemu nasz sklep może działać lepiej - dowiedz się więcej
OK