• 532 777 302 Poniedziałek-Piątek: 9.30-18.00
  • info@greckie-delikatesy.pl Realizacja zamówień
Promocje
Strona główna » Aktualności » Świeża oliwa ze zbiorów 2023/2024 już wkrótce w Greckich Delikatesach!

Świeża oliwa ze zbiorów 2023/2024 już wkrótce w Greckich Delikatesach!

grecka oliwa Szanowni Państwo,

Z ogromną przyjemnością informujemy, że ponownie dostępne są nasze zimowe bestsellery, czyli greckie chałwy z Macedonii (w puszkach 500g - wersja waniliowa i z pistacjami) oraz chałwa z gorzką czekoladą. Ponadto powróciła pasta sezamowa tahini w trzech wersjach: klasycznej, ekologicznej i ekonomicznej.

A kiedy oliwa ze świeżych zbiorów? Od początku listopada to pytanie słyszymy kilka razy dziennie. I odpowiadamy: „Tłoczy się”. Jako pierwsza zawita do nas oliwa Kropla Krety w trzech wielkościach 5l, 3l i 750ml. Spodziewamy się jej pod koniec bieżącego miesiąca.

W grudniu powinna dotrzeć Oliwa od Chłopa również w trzech wielkościach: 3l, 1l i 750ml.

Najdłużej przyjdzie nam poczekać na oliwę Sitia 0.3, która pojawi się u nas pod koniec stycznia.


greckie produktyTrudno w tym momencie nie odnieść się do rosnących cen oliwy, które w tym roku osiągnęły najwyższy od 26 lat poziom, a ich wzrost rok do roku wyniósł 130%. Ten gwałtowny wzrost cen wynika przede wszystkim z dwuletniej suszy i rekordowych upałów w Hiszpanii, która jest największym na świecie producentem i eksporterem oliwy. Ich zbiory oliwek w tym okresie zmniejszyły się o połowę. Zjawisko to nie ogranicza się jednak do Hiszpanii, ale dotyka także Włoch i Grecji, które również odczuwają skutki wzrostu cen w związku ze spadkiem krajowej produkcji. Dodatkowo sytuację komplikuje decyzja Turcji o zawieszeniu eksportu oliwy. Nie bez znaczenia dla tej sytuacji są skutki wojny na Ukrainie i wynikający z niej niedobór oleju słonecznikowego.

W tym sezonie greckie gaje oliwne z oliwkami przeznaczonymi na oliwę przeżywają trudny okres z powodu suchego i długiego lata, co spowoduje niższe od ubiegłorocznych zbiory i zapewne nie obniży aktualnego poziomu cen oliw.

Mając jednak nadzieję na lepsze jutro i czując już magię zbliżających się Świąt, do oferty trafił nie tylko świąteczny, ale przede wszystkim klasycznie grecki, zestaw upominkowy z oliwą Extra Virgin, oliwkami i octem balsamicznym.

Zapraszamy do zakupów!

Zespół Greckich Delikatesów


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Newsletter

 

Używamy ciasteczek (plików cookies), dzięki czemu nasz sklep może działać lepiej - dowiedz się więcej
OK